رفتن به محتوای اصلی
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد
وضع نگران‌کننده مرگ و میر کرونا در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان فوتی‌های کرونا در خوزستان ۱.۷ برابر بیشتر از متوسط مرگ و میر کشوری است که بسیار نگران‌کننده است.

شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

کاهش رعایت پروتکل‌ها در جنوب غرب خوزستان به ۴۰ درصد

10 مرداد 1400
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان خبر داد

کاهش رعایت پروتکل‌ها در جنوب غرب خوزستان به ۴۰ درصد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جنوب غرب خوزستان به ۴۰ درصد خبر داد.

به گزارش ایفا، دکتر شکرالله سلمان‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت قرمز و خطرناک جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: موارد بستری کرونا در منطقه، زیاد است. در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۱ مورد جدید ابتلا شناسایی شد و در این مدت، ۵۶ نفر نیز بستری شده‌اند که این میزان بستری در یک روز نسبت به چند ماه گذشته یک رکورد است.

 

وی افزود: اکنون ۲۲۴ بیمار در پنج بیمارستان جنوب غرب خوزستان بستری هستند که این مساله، وضعیت را بسیار بغرنج و خطرناک می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: در شرایط فعلی، باید فرض کنیم همه بیماران به نوع دلتا مبتلا شده‌اند زیرا کرونای دلتا در کل کشور منتشر شده است و ضرورتی برای تست به منظور تشخیص اینکه ویروس دلتا است یا خیر، وجود ندارد.

وی افزود: ویروس دلتا در علائم بالینی تفاوت زیادی با دیگر ویروس‌ها ندارد اما سرماخوردگی در این ویروس بیشتر است و بیماری با علائم سرماخوردگی شروع می‌شود، سپس دستگاه تنفسی تحتانی را درگیر و ذات‌الریه ایجاد می‌کند که منجر به بستری بیماران می‌شود.

سلمان‌زاده با اشاره به وضعیت قرمز شهرهای جنوب غرب خوزستان بیان کرد: زمانی که یک منطقه در وضعیت قرمز قرار می‌گیرد باید گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ تعطیل شوند و تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند. مراکز خرید، رستوران‌ها، باشگاه‌های ورزشی و تالارها باید تعطیل شوند و رستوران‌ها نیز دروضعیت قرمز تنها به صورت بیرون‌بر اجازه فعالیت دارند. از مردم نیز می‌خواهیم به ما کمک کنند تا این پیک را نیز شکست دهیم و بار از دوش بهداشت و درمان کم شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از موارد ابتلا در نشست‌های خانوادگی و مراسم رخ می‌دهد، افزود: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار کم و کمتر از ۴۰ درصد است. شرایط اصلا خوب نیست و از مردم می‌خواهم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات به ما کمک کنند.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز