رفتن به محتوای اصلی
استاندار خوزستان:
هر جا بحث مردم باشد، کوتاه نیامدم

استاندار خوزستان با اشاره به تلاش برای حل مشکل تنش آبی استان، گفت: به عنوان نیرویی که سال‌ها تجربه داشتم، آخرین توان را برای رایزنی با ارکان نظام به خرج دادم تا کاری انجام شود و در نتیجه باید راهکاری برای کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشم که سند سازگاری با کم‌آبی از جمله این برنامه‌ها است. وجود بنده در اینجا تنها برای خدمت به مردم است و هر جا بحث مردم باشد، کوتاه نیامدم.

یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

رأ‌ی‌گیری روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود

27 خرداد 1400

رأ‌ی‌گیری روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود

استاندار خوزستان با اشاره موافقت شورای نگهبان، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور برای بازگشایی شعب اخذ رای از ساعت هفت صبح روز جمعه ۲۸ خرداد گفت: بر اساس این تصمیم، رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا یک ساعت زودتر از معمول گذشته انجام می‌شود.

به گزارش ایفا، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار خوزستان در این رابطه اظهار کرد: مهمترین اولویت در برگزاری این دوره از انتخابات در استان خوزستان رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا در این رابطه با همکاری عوامل بهداشتی آموزش دیده توسط مراکز بهداشت و جمعیت هلال احمر استان، فاصله‌گذاری اجتماعی در شعب اخذ رای با جدیت مورد نظارت قرار می‌گیرد.

 

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برابر با شرایط هر شهرستان، نحوه نظارت‌ها و رعایت فاصله‌گذاری در شعب اخذ رای متفاوت خواهد بود گفت: بیشتر از ۳۰ درصد فضای شعب، اجازه ورود جمعیت به داخل محل رای گیری داده نخواهد شد.


نماینده عالی دولت در خوزستان با تاکید بر آمادگی کامل عوامل اجرایی به منظور برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در استان اظهار کرد: در تمام شعب اخذ رای، لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای ضد عفونی محیط فراهم شده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به نشست‌های متعدد با سران، بزرگان، شیوخ و نماینده احزاب سیاسی موجود در خوزستان اشاره‌ کرد و گفت: در این نشست‍ها دغدغه‌های مختلف اقشار مختلف بیان شد و همگان بر حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد تاکید کردند.


سلیمانی دشتکی ادامه‌ داد: انتخابات این دوره در کشور و همچنین استان خوزستان به واسطه شرایط کرونایی نسبت به ادوار گذشته از تفاوت‌های بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل فضای مجازی محور بیشتر تبلیغات کاندیداها محسوب می‌شد.


استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه حضور کاندیداهای ریاست جمهوری و برگزاری اجتماعات در این دوره نسبت به گذشته با محدودیت‌های زیادی همراه بود اضافه‌کرد: علاوه بر این نیز باید توجه داشت که مدارس و دانشگاه‌های کشور و استان خوزستان تعطیل بودند؛ این درحالی است که این مراکز همیشه مرکز ثقل رویدادهای سیاسی و انتخاباتی بوده‌‎اند.


وی بیان‌ کرد: با این وجود شاهد تبلیغات گسترده نامزدها در فضای مجازی هستیم و جوانان در این زمینه محوریت را بر عهده داشته‌اند.
نماینده عالی دولت در استان خوزستان یادآورشد: همزمان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا می‌تواند باعث حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشد.
سلیمانی دشتکی تعداد کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر در استان را حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر عنوان‌کرد و افزود: این تعداد کاندیدا برای کسب بیش از ۴۷۰ کرسی رقابت‌های تبلیغاتی داشته‌اند.
وی ادامه‌ داد: همچنین بیش از ۱۰ هزار ۶۰۰ نفر کاندیدای شوراهای روستا برای کسب ۶ هزار کرسی در استان خوزستان به رقابت پرداخته‌اند.
وی با تاکید بر اینکه رای دهندگان ضمن رعایت الزامات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی حتما خودکار شخصی به همراه داشته باشند گفت: کار اخذ رای بعد از ساعت ۱۲ شب از همه حاضران در شعبه(با بسته شدن در شعب) انجام خواهد شد.
  انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز