رفتن به محتوای اصلی
استاندار خوزستان:
هر جا بحث مردم باشد، کوتاه نیامدم

استاندار خوزستان با اشاره به تلاش برای حل مشکل تنش آبی استان، گفت: به عنوان نیرویی که سال‌ها تجربه داشتم، آخرین توان را برای رایزنی با ارکان نظام به خرج دادم تا کاری انجام شود و در نتیجه باید راهکاری برای کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشم که سند سازگاری با کم‌آبی از جمله این برنامه‌ها است. وجود بنده در اینجا تنها برای خدمت به مردم است و هر جا بحث مردم باشد، کوتاه نیامدم.

یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

تا پایان خرداد ۱۴میلیون نفر واکسینه می‌شوند/ساعات اخذ رای و تعداد شُعَب افزایش یافتند

1 خرداد 1400
روحانی:

تا پایان خرداد ۱۴میلیون نفر واکسینه می‌شوند/ساعات اخذ رای و تعداد شُعَب افزایش یافتند

رئیس جمهور گفت: کم‌کم از موج چهارم این بیماری عبور می‌کنیم و همه استان‌ها از نقطه پیک عبور کرده‌اند و مسیر ما کاهشی است و نقطه قرمز در سطح کشور بسیار محدود است.

به گزارش ایفا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در آستانه سالروز پیروزی رزمندگان در خردادماه سال 1361 و آزادسازی خرمشهر هستیم که فتح مهمی بود؛ هم‌چنین در این ایام شاهد پیروزی ملت فلسطین بودیم که بسیار ارزشمند بود.

 

وی افزود: در حادثه این 12 روزی که بین مسلمانان فلسطین و رژیم غاصب، جنگ تمام عیاری شکل گرفته بود، برای اولین‌بار همه‌ی مردم فلسطین یکپارچه بودند؛ از کرانه غربی و غزه، کسانی که در اردوگاه‌هایی که در سایر کشورها بودند و آن‌ها که در منطقه 1948 زندگی می‌کنند، همگی به‌صورت بکپارچه بودند و این وحدت واقعا ارزشمند بود.

رئیس‌جمهور گفت: هم‌چنین پاسخ قاطع غزه به تجاوز صهرونیست‌ها موفقیت بزرگی برای مردم فلسطین بود و ملت‌ها همه‌جا به‌خوبی در صحنه آمدند. دولت‌ها نیز مختلف بودند و متأسفانه دولت‌های غربی مواضع نادرستی گرفتند و کشورهای اسلامی معمولا مواضع خوبی داشتند و از دنیای عرب هم انتظار دیگری بود و متأسفانه خیلی‌هاشان تا روزهای آخر ساکت و صامت بودند اما مقاومت و ایستادگی یک ملت پیروزی به همراه دارد.

روحانی تصریح کرد: ملت فلسطین در برابر یک رژیمِ تا دندان مسلح بودند که غربی‌ها، آمریکا و اروپا به آن کمک می‌کنند ولی فلسطین پیروزی بزرگی به‌دست آورد و به ملت صبور، مقاوم و مجاهد فلطین تبریک می‌گوییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره موج چهارم کرونا خاطر نشان کرد: کم‌کم از موج چهارم این بیماری عبور می‌کنیم و همه استان‌ها از نقطه پیک عبور کرده‌اند و مسیر ما کاهشی است و نقطه قرمز در سطح کشور بسیار محدود است و کشور در شرایط زرد و نارجنی به‌سر می‌برد که البته باید بازهم تلاش کنیم تا شرایط بهتر شود.

 روحانی با تاکید بر اینکه باید با حساسیت بیشتر و اعمال نظارت دقیق تر بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و مراعات از سوی مردم کاری کنیم که در ایام برگزاری انتخابات شرایط آرامی از نظر کرونا در کشور داشته باشیم، اظهار داشت: اگر در هفته های اول و دوم خرداد به خوبی پروتکل‌ها رعایت نشود و با پیک جدیدی مواجه شویم، نمی‌توان انتخابات را با سلامت مردم برگزار کرد

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه از نامزدهای انتخابات گرفته تا مسئولین ستادها و دیگر مسئولین و افراد همه باید نسبت به مراعات پروتکل‌ها احساس مسئولیت کامل  داشته باشند، گفت: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شد که فضای باز و بیشتری در اختیار نامزدهای انتخابات قرار گیرد تا بتوانند از طریق فضای مجازی تبلیغات بیشتر و موثرتری داشته باشند.

روحانی همچنین از افزایش زمان رای گیری و نیز تعداد صندوق‌های اخذ رأی به عنوان دیگر تصمیمات جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا نام برد و اضافه کرد: اپلیکیشنی به نام شعبه یاب راه‌اندازی خواهد شد تا مردم راحت تر صندوق‌های اخذ رای را بیایند و همچنین وزارت کشور نیز موظف شده است تا هرجا که ازدحام و صف برای اخذ رأی تشکیل شد، سریعا صندوق سیار تامین کند.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که تا پایان خرداد روند واکسیناسیون سرعت و گسترش بیشتری یافته و حداقل 14 میلیون نفر به عنوان گروه هدف اصلی واکسینه شوند و تصریح کرد: تا کنون بیش از 5 میلیون دز واکسن توزیع شده و 2 میلیون 700 هزار نفر نیز واکسن زده اند و این روند در ماه های خرداد و تیر قطعا سرعت بیشتری خواهد گرفت.

روحانی با اشاره به سپری شدن بیش از 15 ماه از آغاز شیوع کرونا در کشورمان اظهار داشت: شیوع کرونا در ایران با جنگ اقتصادی تمام عیار و تحریم های گسترده همراه بود و این سختی و پیچیدگی مقابله با کرونا را دو چندان کرده است، اما ملت ایران و به ویژه کادر درمان کشور قهرمانان اصلی عرصه مقابله با کرونا هستند. اعضای دولت نیز در این ایام حتی یک ساعت از مقابله با کرونا فراغت نداشته و همه توان خود را برای کاهش رنج مردم و تامین و حفظ سلامت آنها به کار گرفتند.

رئیس جمهور با بیان اینکه به تدریج درحال عبور کامل از پیک چهارم کرونا در کشور هستیم و امروز با تلاش‌های انجام شده، تعداد معدودی از شهرهای کشور در وضعیت قرمز هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه وقتی از پیک هر موج کرونا عبور می‌کنیم مردم یک اطمینان خاطر کاذب پیدا می کنند که باعث کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شود.

روحانی ادامه داد: باید همه دستگاه های مسئول نهایت تلاش خود را به کار بگیرند و با متخلفان از مقررات بهداشتی قاطعانه برخورد شود تا مانع از وقوع پیک و موج دیگری از کرونا شویم.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان امروز خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با تبریک فرارسیدن ایام پیروزی‌های ملت ایران در روزهای نخست خرداد و فتح خرمشهر، به پیروزی ملت فلسطین در برابرحملات اخیر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: در رویارویی اخیر ملت فلسطین با رژیم صهیونیستی همبستگی و اتحاد بی‌سابقه‌ای را شاهد بودیم که بر اساس آن همه آحاد فلسطینیان در نقاط مختلف این سرزمین و حتی فلسطینیان آواره شده از وطن یکپارچگی بی نظیری از خود به نمایش گذاشتند و این پیروزی را به همه آنها تبریک می‌گوییم.

روحانی اظهار داشت: ملت‌های جهان نیز حمایت و همبستگی فوق‌العاده‌ای با ملت فلسطین داشتند اما برخی کشورهای غربی متاسفانه مواضع نادرستی در قبال این واقعه اتخاذ کردند و حتی از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کردند. کشورهای اسلامی نیز مواضع خوبی داشتند اما از جهان عرب انتظار دیگری می رفت که محقق نشد و بعضی از کشورهای عرب تا روزهای پایانی این بحران موضع سکوت داشتند.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز