رفتن به محتوای اصلی
رأ‌ی‌گیری روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود

استاندار خوزستان با اشاره موافقت شورای نگهبان، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور برای بازگشایی شعب اخذ رای از ساعت هفت صبح روز جمعه ۲۸ خرداد گفت: بر اساس این تصمیم، رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا یک ساعت زودتر از معمول گذشته انجام می‌شود.

یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

خبرهای امیدوارکننده از روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر/پیش بینی انتخاباتی پرشور و رقابت نفس‌گیر!

8 اردیبهشت 1400
اختصاصی ایفا/

خبرهای امیدوارکننده از روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر/پیش بینی انتخاباتی پرشور و رقابت نفس‌گیر!

بررسی‌های «ایفا» حکایت از آن دارد که روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر در اکثر شهرها از جمله آبادان، اهواز، خرمشهر و سایر شهرهای استان، توسط دستگاه های نظارتی بسیار امیدوار کننده است و اکثر افراد فاقد سو پیشینه و سالم تایید صلاحیت شده اند. در این حال با توجه به دغدغه و نگرانی اکثر مردم و دلسوزان در زمینه احتمال تایید صلاحیت افراد فاسد و فاقد صلاحیت، خوشبختانه به نظر می‌رسداکثر افراد مسئله دار با پیشنیه ای مبهم و دارای سو شهرت، رد صلاحیت شده اند.

به گزارش ایفا، طبق روند فرایند انتخابات شوراها، فردا زمان اعلام نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای این دوره از انتخابات در هیات های اجرایی و نظارت به کاندیداها است.
در این زمینه بررسی‌های «ایفا» حکایت از آن دارد که روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر در اکثر شهرها از جمله آبادان، اهواز، خرمشهر و سایر شهرهای استان، توسط دستگاه های نظارتی بسیار امیدوار کننده است و اکثر افراد فاقد سو پیشینه و سالم تایید صلاحیت شده اند. در این حال با توجه به دغدغه و نگرانی اکثر مردم و دلسوزان در زمینه احتمال تایید صلاحیت افراد فاسد و فاقد صلاحیت، خوشبختانه به نظر می‌رسداکثر افراد مسئله دار با پیشنیه ای مبهم و دارای سو شهرت، رد صلاحیت شده اند.
در این دوره از انتخابات در بررسی صلاحیت نامزدهای ثبت نام کننده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر، دستگاه های نظارتی پنج گانه با دقت و با در نظر گرفتن مر قانون و همچنین توجه جدی به دل نگرانی های به حق مردم در خصوص لزوم رسیدگی دقیق به صلاحیت افراد به منظور جلوگیری از امکان ورود افراد مسئله دار و فاقد صلاحیت به شوراها، شاهد اقدامات خوبی هستیم و به نظر می‌رسد در زمینه بررسی صلاحیت ها ضمن تایید صلاحیت اکثریت افراد واجد شرایط و فراهم شدن فضای رقابتی در انتخابات پیشرو، شاهد جلوگیری از حضور افراد فاقد صلاحیت و مسئله دار به فضای انتخابات و به تبع آن عدم امکان ورود این عده به شوراهای شهر خواهیم بود.
بررسی های میدانی نشان از آن دارد روند رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای این دوره از انتخابات شوراهای شهر نوید یک انتخابات پر شور و رقابت نفس‌گیر را میدهد.
کثرت و تنوع کاندیداها در این دوره از انتخابات فضای رقابتی خوبی در شهرهای مختلف ایجاد کرده و امیدواریم مردم با دقت و بررسی کارنامه افراد بهترین گزینه ها را برای ورود به شوراها برگزینند.

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز