رفتن به محتوای اصلی
یادداشت
آرشیو
12 اردیبهشت 1400
حماسه صلاحیت ها!
3 اردیبهشت 1400
فرمانده
9 فروردین 1400
پول کثیف
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد در خوزستان

19 فروردین 1400

کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد در خوزستان

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خوزستان کمتر از ۵۰ درصد است.

به گزارش ایفا، سیدمحمد علوی، رئیس مرکز بهداشت خوزستان در این خصوص توضیح داد: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید بالای ۹۵ درصد باشد این در حالی است که این میزان در استان کمتر از ۵۰ درصد است.

 

وی ادامه داد: بهترین دستورالعمل‌های بهداشتی را داریم، ولی میزان رعایت آن‌ها پایین می‌باشد.


رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه سوش غالب کرونا در استان کرونای انگلیسی است، بیان کرد: کرونای انگلیسی نسبت به نوع قبلی کرونا جهش یافته‌تر و مهاجم تر می‌باشد و با علائم مختلف از جمله گوارشی، عصبی و قلبی خود را نشان می‌دهد و دوران کمون کمتری دارد.


علوی گفت: هر نوع علائم از جمله سردرد، درد عضلانی، اسهال، سرماخوردگی، آبریزش بینی و … به ویژه اگر به همراه تب باشد، کرونای انگلیسی است مگر خلافش ثابت شود.
وی افزود: خطرناک‌تر از اپیدمی کرونا، اپیدمی باور‌های غلط نسبت به آن است که باید از این گونه باور‌ها دوری کرد.


رئیس مرکز بهداشت خوزستان همچنین با اشاره به هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا برزیلی ادامه داد: کشتی‌های مختلف برای تخلیه و بارگیری کالا به بندرگاه های استان تردد می‌کنند و به علت ورود کشتی‌های برزیلی به خوزستان، هشدار‌هایی در خصوص شیوع ویروس برزیلی داده شده و در نامه نگاری با سازمان بنادر و دریانوردی نکات و اصول بهداشتی در خصوص جلوگیری از ورود خدمه این کشتی‌ها و قرنطینه سازی انجام شد.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز