رفتن به محتوای اصلی
یادداشت
آرشیو
9 فروردین 1400
پول کثیف
3 فروردین 1400
رحم نکنید!
2 اسفند 1399
افول قدرت آمریکا
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

آمار مبتلایان کرونا در آبادان ۳ رقمی شد / پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز

16 فروردین 1400

آمار مبتلایان کرونا در آبادان ۳ رقمی شد / پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شده اند.

به گزارش ایفا، دکتر شکراله سلمان‌زاده دوشنبه اظهار داشت:در ۲۴ ساعت گذشته از ۳۵۶ نمونه گرفته شده ۲۰۰ مورد جدید مثبت قطعی ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان های جنوب غرب خوزستان شناسایی شد که شامل ۱۰۴ بیمار جدید در آبادان، ۵۵ بیمار در خرمشهر و ۴۱ بیمار در شادگان می باشند.

وی افزود:از ۲۰۰ بیمارمثبت جدید ۱۶۸ بیمار (آبادان ۷۶ نفر، خرمشهر ۵۳ نفر و شادگان ۳۹ نفر) به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

سلمان‌زاده به فوت چهار بیمار شامل ۲ نفر در آبادان و ۲ نفر در خرمشهر اشاره کرد و گفت:در این مدت ۵۳ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بستری شدند و ۴۱ بیمار پس از  بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت:در حال حاضر ۲۷۱ بیمار کرونایی در پنج بیمارستان در جنوب غرب خوزستان بستری هستند.

وی افزود: با توجه به تغییر وضعیت آبادان از رنگ قرمز به نارنجی، همچنان آمار مبتلایان به ویروس جهش‌یافته و موارد بستری در بیمارستان‌های منطقه بالا است.

سلمان‌زاده  ضمن هشدار نسبت به عادی‌انگاری شرایط با تغییر رنگ‌ها  افزود: اوضاع فعلی شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به لحاظ رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حکایت از این عادی‌انگاری دارد.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

در حال حاضر پنج شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز و ۱۳ شهرستان نارنجی هستند.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز