رفتن به محتوای اصلی
یادداشت
آرشیو
9 فروردین 1400
پول کثیف
3 فروردین 1400
رحم نکنید!
2 اسفند 1399
افول قدرت آمریکا
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

ضعف مدیریت در آبادان بیداد می کند/می خواهند با انتقال آب، خوزستان را به بیابان تبدیل کنند!

10 فروردین 1400
نماینده مردم آبادان در مجلس:

ضعف مدیریت در آبادان بیداد می کند/می خواهند با انتقال آب، خوزستان را به بیابان تبدیل کنند!

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: ضعف مدیریت در آبادان بیداد می کند و علیرغم فرصت چندماهه ای که ما به مدیران موجود دادیم هیچ رخداد مثبتی را در آبادان شاهد نبودیم. وضعیت آبادان رضایتبخش نیست.

به گزارش ایفا، سیدمجتبی محفوظی در نشست خبری با خبرتگاران اظهار کرد: در بدو ورود و تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس، انتخاب من کمیسیون امنیت ملی بود که بر اساس امتیازبندی صورت گرفت. اما برای اولین بار در تاریخ مجلس، انتخاب کمیسیون ها با مشکل مواجه شد و اما با امتیازبندی صورت گرفته با رتبه دوم بالاتر از بسیاری از چهره های ملی انتخاب شدم با این وجود با حاشیه سازی ها و ایرادات جدید در مجلس برای انتخاب کمیسیون ها، با کاهش امتیاز مواجه شدم و به کمیسیون فرهنگی پیوستم.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی طرح جمعیت و تعالی خانواده را بزرگترین اقدام کمیسیون فرهنگی مجلس خواند و افزود: طرح جمعیت و تعالی خانواده برای حمایت از بنیان خانواده و فرزندآوری صورت گرفته و این طرح نه تنها از افتخارت کمیسیون فرهنگی بلکه از افتخارات مجلس شورای اسلامی است.

وی با یادآوری ظرفیتهای صنعتی و تجاری آبادان در سالهای پیش از جنگ تحمیلی خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته آبادان یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران بوده است و در نقشه های جهانی همواره بعد از تهران شهر آبادان برروی نقشه نمایان می شد. شهری که همواره در رتبه‌های نخستین بوده اکنون در رتبه‌های انتهایی قرار گرفته است.

محفوظی با اشاره به آسیب های جنگ تحمیلی به زیرساختهای مناطق جنگی در جنوب غرب ایران اظهار کرد: در طول هشت سال جنگ آبادان در حال آسیب خوردن بود و سایر شهرهای در حال توسعه، از اینرو شهر آبادان صد سال از سایر شهرهای ایران عقب مانده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات دامن گیر اقتصاد کشور گفت: دوره نمایندگی ما مصادف شده با دولتی که در عملکرد ضعیف و ناتوان است و از سویی تحریم های ناجوانمردانه کشورهای غربی باعث خالی شدن صندوق های کشور شد و این کار ما را به عنوان وکلای مردم سخت کرد.

وی ادامه داد: این مجلس یکی از انقلابی ترین مجالس است که عضویت در آن مایه مباهات و خوشحالی ماست و با توصیفاتی دلگرم کننده ای که حضرت آقا نسبت به این مجلس دارند؛ کار ما صدچندان دشوار شده است.

محفوظی با متعدد دانستن مشکلات حوزه انتخابیه آبادان تصریح کرد: ضعف مدیریت در آبادان بیداد می کند و علیرغم فرصت چندماهه ای که ما به مدیران موجود دادیم هیچ رخداد مثبتی را در آبادان شاهد نبودیم. وضعیت آبادان رضایت بخش نیست و اگر ما فرماندار مقتدر و مطلعی داشتیم از فشار کار نمایندگان کاسته می شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت شهرستان آبادان اظهار کرد: من کل مدیران سی ساله آبادان را زیر سوال می برم و شاهد این ادعای من وضعیت فعلی‌ شهر آبادان است. مجموعه مدیران آبادان ناتوان هستند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد صریح از ضعف سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مردم آبادان به منطقه آزاد، منطقه آزار می گویند و این منطقه آزاد بجز گرانی هیچ دستاوردی برای شهر آبادان نداشته است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار ارایه شده توسط مدیران سازمان، منطقه آزاد اروند هزینه های زیادی برای توسعه آبادان صرف کرده است، این مبالغ هنگفت که مدعی آن هستند کجا صرف شده؟! با این مبالغ ما اکنون باید شهری مانند کیش باشیم! اما رخدادهای روی زمین چیز دیگری می گویند.

سید مجتبی محفوظی در پاسخ به خبرنگار تابا که مخالفت نمایندگان خوزستان را با تونل عنوان کرد و نه انتقال آب، گفت: ما از روز اول بخاطر انتقال آب در مجلس با وزیر مشاجره کردیم و ورود وزیر نیرو به مجلس جهت ادای توضیحات با جنجال همراه شد؛ من معتقدم با انتقال آب می خواهند خوزستان را به بیابان تبدیل کنند تا یک کویر را آباد کنند! ما مخالف انتقال آب هستیم نه انتقال آب از تونل.

وی در پایان تاکید کرد: به وزیر گفتم چطور به وقت منافع کشور، نفت ما کیلومترها بالا می رود اما چگونه برای منافع استان آب به پایین دست دشت های خوزستان نمی رسد؟! به دلیل مشکلاتی قادر به همراهی نمایندگان استان در بازدید از طرح های انتقال آب نبودم از سویی حضور در سفر به چارمحال را به اندازه طرح سوال و نطق در مجلس موثر ندانستم برای همین در این سفر همراهی نکردم.

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز