رفتن به محتوای اصلی
یادداشت
آرشیو
9 فروردین 1400
پول کثیف
3 فروردین 1400
رحم نکنید!
2 اسفند 1399
افول قدرت آمریکا
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

دستورات ستاد مبارزه با کرونا در آبادان به درستی اجرا نمی‌شود

25 اسفند 1399
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

دستورات ستاد مبارزه با کرونا در آبادان به درستی اجرا نمی‌شود

سلمان زاده افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در جنوب غرب خوزستان را ناشی از عدم اجرای دستورات ستاد مبارزه با کرونا ویروس عنوان کرد.

«شکرالله سلمان‌زاده» ظهر امروز (دوشنبه ۲۵ اسفند) در گفت‌ و گو با ایفا، با اشاره به شرایط حاکم ناشی این اپیدمی بیماری کووید ۱۹ و وضعیت قرمز در جنوب غرب خوزستان، افزایش شمار مبتلایان به این بیماری در آبادان را ناشی از عدم اجرای دستورات ستاد مبارزه با کرونا ویروس خواند و اظهار کرد: متاسفانه در هیچ یک از شهرهای جنوب غرب خوزستان، مصوبات ستاد مبارزه با کرونا اجرایی نشده و تمامی مشاغل و فعالیت‌ها مثل سابق در حال فعالیت هستند.

 

رئیس دانشگده علوم پزشکی آبادان افزود: عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا و فعالیت همه صنوف موجب ازدحام در اماکن عمومی شده است که این عمده دلیل افزایش آمار ابتلا به شمار می‌رود.

 

وی با انتقاد از متولیان برگزاری مراسم تشییع چند هزار نفری در شهرستان خرمشهر تصریح کرد: برگزارکنندگان این مراسم مسئول جان مردم هستند و اگر اتفاق ناگواری برای هر یک از افراد حاضر در این مراسم تشییع رخ دهد، متولیان این آئین باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشند.

 

سلمان زاده ادامه داد: در شرایطی که در این منطقه هر روز عزیزان مردم از بین می‌روند و بیمارستان‌ها با ظرفیت های تکمیل شده در حال فعالیت هستند و کادر درمان تحلیل می‌روند، چنین مراسمی بدون رعایت کوچکترین پروتکل بهداشتی و با شرکت هزاران تن برگزار می‌شود.

 

وی تاکید کرد: نقش بزرگان عشایر و طوایف در جنوب غرب خوزستان برای جلوگیری از ایجاد چنین گردهمایی‌هایی و عملکرد مسئولان اجرایی برای تشویق سران عشایر در راه پیشگیری از مراسمات این چنینی بسیار مهم و حائز اهمیت است، ما بارها از بزرگان طوایف درخواست کردیم که اجازه برگزاری چنین مراسمی را ندهند که این گفتار ما، در شادگان کارساز بود و بسیاری از مراسمات عزاداری، بدون حضور افراد و تجمع برگزار شد.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان رعایت دستورالعمل ها و توجه به توصیه های بهداشتی و پزشکی را عاملی موثر در جهت کاهش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شادگان دانست و اضافه کرد: متاسفانه تداوم برگزاری این مراسم‌ها در شهرهای آبادان و خرمشهر نگران کننده است و مشخص نیست، چه زمانی و توسط چه کسانی باید جلوی چنین اقداماتی گرفته شود.

 

وی همچنین از اعلام رنگ‌بندی جدید شهرها نیز انتقاد کرد و گفت: ما دیگر با ویروسی که از ووهان به دنیا صادر شد مواجه نیستیم؛ اکنون گونه انگلیسی این ویروس در حال چرخش بین جامعه است، حتی یک مورد ویروس انگلیسی وضعیت یک شهر را به حالت اضطرار و قرمز در می‌آورد که خروج برخی شهرها از وضعیت قرمز جای نگرانی دارد.

 

سلمان زاده با بیان اینکه در آینده نزدیک و با ساده‌انگاری این بیماری شاهد انفجاری خواهیم بود که کنترل آن از هیچ نظام بهداشتی برنمی‌آید عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته از تعداد ۴۲۲ نمونه گرفته شده ۱۹۳ مورد جدید مثبت داشته ایم که ۷۱ نفر مربوط به آبادان، ۷۷ نفر از خرمشهر و در شادگان ۴۵ مورد مثبت قطعی ابتلا به کووید ۱۹ گزارش شده است.

 

وی از ویزیت ۱۷۵ بیماری مبتلا به کرونا ویروس به صورت سرپایی در جنوب غرب خوزستان خبر داد و خاطر نشان کرد: این افراد مربوط به آبادان ۵۷ نفر، خرمشهر ۷۷ نفر و شادگان ۴۱ نفر بوده اند که به صورت سرپایی ویزیت شدند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: طی روز گذشته نیز ۴۸ نفر بستری و ۳۲ نفر نیز با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند و متأسفانه چهار مورد فوتی ۲ نفر آبادان، یک نفر شادگان و یک نفر در خرمشهر داشتیم.

 

وی یاد آور شد: در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان های جنوب غرب خوزستان ۲۶۵ نفر است.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز