رفتن به محتوای اصلی

یادداشت

9 فروردین 1400
پول کثیف
بحث ورود پول کثیف، برای کسب آرای مردم به ویژه مردمانی که به نان شب خود محتاج هستند یکی از بحث های مهم و جدی در یک دهه اخیر بوده، به طوری که در هر دوره از انتخابات مجلس و شوراها شاهد حضور پشت صحنه افرادی بوده و هستیم که با پول های باد آورده خود سعی در تغییر نتیجه انتخابات بر اساس منافع و مصالح خود دارند
ادامه مطلب
3 فروردین 1400
رحم نکنید!
در مهلت قانونی ثبت نام متاسفانه شاهد پدیده عجیب، ثبت نام وقیحانه مجدد اعضای این دوره و برخی اعضای دوره های قبل در اکثر شهرها بودیم افرادی که امروز بجای ثبت نام مجدد بایستی، پاسخگوی فرصت سوزی ها، و هدر دادن سرمایه های در شهرداری ها باشند...
ادامه مطلب
2 اسفند 1399
افول قدرت آمریکا
بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ایالات متحده خود را قدرت برتر جهان می دانست . جورج بوش پدر از نظم نوین جهانی خبر داد که تنها قدرت برتر دنیا ایالات متحده آمریک است و فوکویاما از پایان تاریخ و پیروزی قطعی لیبرال دموکراسی با محوریت آمریکا سخن گفت...
ادامه مطلب
28 بهمن 1399
از اروند تا فرودگاه!

در سال ٨۵ عامل ورود نگارنده این یادداشت، به مجموعه خبرگزاری فارس«مهدی فضائلی» بنیانگذار این خبرگزاری ارزشی بود این مدیر رسانه ای خلاق و حقیقتا انقلابی، در زمان تصدی و تودیع مسئولیت های خود یک عادت عجیبی و در اینحال ارزشمندی دارد او چه در مراسم معارفه و تودیع دست به دست مادر پیرش به مراسم می آید و مادر سالخورده اش نظاره گر آمدن و رفتن فرزندش در هر مسئولیتی که عهده دار بوده هست فضایلی در پاسخ به این سوال که علت این کار چیست؟ اعتقاد راسخ به دعای مادر برای عاقبت بخیری در انجام مسئولیت ها عنوان کرد آخرین مسئولیت این مدیر توانا هم اکنون معاونت اطلاع رسانی دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری است.

ادامه مطلب
28 بهمن 1399
حکم هایی که استاندارد نیست!

در واپسین لحظات قبل از ابلاغ حکم غلامرضا شریعتی بعنوان رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور شاهد اقدامی عجیب و تاسف انگیز و به دور از عرف اداری بودیم !
شریعتی در اقدام نادر و البته فاقد استاندارد!! ١١ نفر از یاران و همفکران خود را در ١١ پست بعضاً حساس منصوب کرد و به قول قدیمی ها، دست استاندار جدید را در حنا گذاشت!.
شریعتی گر چه در این مدت نسبتا مدید مدیریت خود در استان به دلیل عدم بهره گیری از مشاوران خبره در انتخاب افراد موفق عمل نکرد و حتی در برخی انتصابات، بهت و تعجب ناظران سیاسی را بهمراه داشت!.
از انتصاب پزشک عمومی به معاونت اقتصادی تا ....

ادامه مطلب
14 بهمن 1399
تحقیق لازم نیست!
روز گذشته در حاشیه برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی در اهواز دو مقام مهم دولت یعنی اسحاق جهانگیری و بیژن نامدار زنگنه سخنان بسیار جالب و حائز اهمیتی را بر زبان می‌رانند که قابل تامل است.
ادامه مطلب
12 بهمن 1399
سواد رسانه در دنیای جنگ رسانه

این روزهای سرد زمستانی خبرهای داغی در رسانه‌های مطرح و فضای مجازی در حال انتشار و بازنشر است که نه‌تنها دغدغه عموم مردم نیست بلکه در اولویت اخبار رسانه‌ها هم قرار ندارد اما اتفاق‌های متعددی دور از انتظار عموم مردم باعث می‌شود تا اخبار بازنشر گسترده‌ای بیابد و این موارد نه‌چندان مهم به علت سرعت انتقال در جامعه امروز حائز اهمیت است.

ادامه مطلب
2 بهمن 1399
از نمایش تحمل مخالف تا بطلان اندیشه الحاد

با درگذشت مرحوم علامه مصباح‌یزدی پس از حدود چهار دهه، مناظره (نشست‌های مشهور بهار 1360 تحت عنوان «بحث آزاد») توسط رادیوگفت‌و‌گو از شامگاه چهارشنبه، 24 دی، ساعت22 روی آنتن رفت تا شنوندگان رادیو طی هفت شب متوالی شنونده آن باشند. در این صفحه دكتر حسن كربلایی‌حاجی‌اوغلی، رییس گروه فرهنگ و رسانه اندیشکده غرب‌شناسی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی پخش مجدد و اهمیت این مناظره را از چند منظر مورد بررسی قرار داده‌ است که می‌خوانید.

ادامه مطلب
15 دی 1399
تفرقه‌افکنی به سبک تشیع انگلیسی!

تحریف تاریخ دین حنیف و مبین اسلام از دیرباز در زمره سیاست‌های معاندین بوده و هست به‌طوری که در فرآیند تحریف تلاش می‌شود که وجهه واقعی تاریخ، تخریب شود و یا آنچنانی تصویر و معرفی شود که برآیند مواجهه مخاطب با آن همانا تاثیری در ذهن و دل مخاطب گذارد که آن تاثیر، مطلوب و به نفع تحریف‌گران است.

ساخت فیلمی با نام «بانویی از بهشت» توسط یکی از کانون‌های شیعه انگلیسی یکی از آخرین محصولات و تلاش‌های معاندان برای ایجاد انشقاق و تفرقه‌افکنی میان مذاهب اسلامی در شرایط کنونی محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
29 آذر 1399
آبگرفتگی یا آبرورفتگی!
سالهاست مردمان خوزستان در فصل بارندگی که در نقاط مختلف دنیا از آن بعنوان نعمت و یک فرصت برای سرزندگی و آرامش بهره میبرند اما در خوزستان ما متاسفانه به یک نقمت تبدیل شده!.
ادامه مطلب
یادداشت
آرشیو
9 فروردین 1400
پول کثیف
3 فروردین 1400
رحم نکنید!
2 اسفند 1399
افول قدرت آمریکا
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز