رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

پولتیکو: پوتین و روسیه خود را برای یک جنگ طولانی آماده می‌کنند

3 دی 1401

پولتیکو: پوتین و روسیه خود را برای یک جنگ طولانی آماده می‌کنند

نشریه پولیتیکو در گزارشی نوشت: به نظر می رسد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و مسکو خود را برای یک جنگ طولانی در اوکراین آماده می‌کنند.

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین به هنگام بازدید از منطقه آزاد شده خرسون گفت: این آغاز پایان جنگ است.

اما در آینده مشخص می شود که آیا عقب‌نشینی روسیه، آغازی برای پایان جنگ بود یا طلوعی کاذب در یک جنگ بسیار طولانی تلقی می شود به ویژه از آن جهت که همه نشانه ها حکایت از آمادگی روسیه برای نبردی طولانی حکایت دارد.

با وجود استفاده از تجهیزات مدرن همچون پهپادها و جنگ افزارهای الکترونیکی، بخش اعظم این درگیری یادآور جنگ جهانی اول است.

به محض یخ زدن زمین، اوکراین دو گزینه تاکتیکی پیش رو دارد، اینکه حمله ای را در جنوب آغاز کند که هدف از آن قطع ارتباط زمینی روسیه با کریمه است یا اینکه بر لوگانسک در شمال شرقی تمرکز کند. اما اوکراین برای انجام هر یک از این دو مورد نیاز به تدارکات گسترده قدرت های غربی دارد.

در این میان، هشدارها حاکی است که نیروهای روسی در اوکراین تحت فرماندهی ژنرال «سرگئی سوروویکین» فرماندهی که طبق پیش بینی پولیتیکو به لحاظ تاکتیکی زیرک تر از اسلاف خود است، در حال تدارک برای ضد حمله ای هستند که با حضور بیش از ۲۰۰ هزار نیروی تازه بسیج یافته تقویت می شود.

در ماه های اخیر، روسیه نیروی انسانی لازم برای تضمین هیچ موفقیت و پیشرفتی را نداشته و در حالی که نیروهای تازه نفس ممکن است بهترین آموزش را ندیده باشند یا از انگیزه بالایی برخوردار نباشند، اما وارد کردن این تعداد نیرو به نبرد می تواند تاثیری قابل توجه داشته باشد.

در مقایسه، اوکراین تنها زمستان سال جاری تنها ۳۰ هزار نیروی آموزش دیده تازه نفس را به کار می گیرد و این اختلاف باعث نگرانی مقام های نظامی در کی یف می شود.

در واقع، دستور کرملین به صنعت تسلیحاتی برای تقویت تدارکات نظامی، به منزله برنامه برای جنگی طولانی است. با این همه مشخصی نیست که روسیه چگونه مهمات مورد نیاز خود را جمع آوری می کند.

شایعاتی در مورد تغییراتی در رده های بالاتر نیروهای مسلح روسیه سر زبان هاست و و صحبت هایی از احتمال جایگزینی والری گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش زده می شود. آیا پوتین بار دیگر به افرادی جوان تر روی می آورد تا به نتایج دلخواه خود برسد؟

در همین حال، هیچ کس در کی یف تردید ندارد که حمله تازه روسیه در راه است. اگرچه پوتین در سخنان اخیر خود از پیش بینی هر گونه موفقیت قریب الوقوع یا اهدافی خودداری کرد، اما به وضوح گفت که انتظار نتایجی را دارد.

و نتایج دلخواه پوتین احتمالا در مناطقی است که به طور رسمی به خاک روسیه ضمیمه شد.

انتهای پیام

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز