رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

شناسایی و تعیین تکلیف ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز آب شرب در خوزستان

5 دی 1400
در گفت‌وگو با ایفا اعلام شد؛

شناسایی و تعیین تکلیف ۱۰ هزار انشعاب غیرمجاز آب شرب در خوزستان

اهواز- معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آبفای خوزستان گفت: امسال تعداد ۱۰ هزار فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در شهرهای استان شناسایی، تعیین تکلیف و تبدیل به مجاز شد.

محسن درفشان در گفت‌وگو با ایفا نیوز اظهار کرد: در ۹ ماهه نخست سال‌جاری تعداد ۱۰ هزار فقره انشعاب غیرمجاز آب آشامیدنی در شهرهای استان شناسایی، تعیین تکلیف و تبدیل به مجاز شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه انشعاب‌های غیرمجاز علاوه بر افزایش بی رویه مصرف آب سبب بروز خسارت‌هایی به شبکه توزیع و تأسیسات شرکت آبفای خوزستان شده افزود: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این گونه انشعاب‌ها باعث اخلال در خدمات رسانی منظم و تضییع حقوق سایر مشترکان، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی می‌شود.

معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آبفای خوزستان با تاکید بر اینکه برداشت بی رویه باعث افت فشار آب در شبکه توزیع می‌شود، عنوان کرد: دارندگان انشعابات غیرمجاز، قبل از کشف انشعاب غیرمجاز توسط تیم‌های عملیاتی شرکت آبفای استان در شهرهای خوزستان با مراجعه به امور مشترکین ادارات آبفا در شهرهای استان و تشکیل پرونده نسبت به قانونی نمودن انشعاب اقدام کنند تا مشمول هزینه‌های گزاف نشوند.

وی گفت: بر اساس ماده ۴ قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، امکان واگذاری انشعاب به دارندگان انشعابات غیرمجاز قبلی وجود دارد اما کسانی که از اجرای قانون پیروی نکنند و بر استفاده از انشعابات غیرمجاز اصرار داشته باشند طبق ماده دو همان قانون به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم خواهند شد.

به گزارش ایفا نیوز، شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، ۹۴۰ هزار مشترک آب را در شهرها و روستاهای استان تحت پوشش دارد.

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز

The website encountered an unexpected error. Please try again later.