رفتن به محتوای اصلی

شورای شهری که مصداق وای از آن روز که بگندد نمک! شد

01 تیر
1402

شورای شهری که مصداق وای از آن روز که بگندد نمک! شد

به گزارش ایفانیوز، حواشی پیرامون شورای شهر خرمشهر با وجود گذشت ۲ سال از عمر آن، گویا تمامی ندارد.
شهرداری و شورای شهر ششم خرمشهر در دو سال گذشته با چالش‌های عجیب و غریبی مواجه بوده و هست.
از بلاتکلیفی طولانی مدت انتخاب شهردار گرفته تا موج دستگیری شهردار، رییس شورا و چندین عضو و پیمانکار در مدت کوتاه از عمر این شورا همه و همه نشان از شرایط بغرنج شهرداری و شورای شهر خرمشهر است!.
وقتی عنوان می‌شود شهرداری‌ها به دلیل خلاهای قانونی و روزنه‌های فسادانگیز موجود، مورد طمع و تاخت و تاز مفسدان و زمبن‌خوران قرار گرفته‌اند به این دلیل است که در حیف و میل بیت‌المال و فسادهای عجیب و غریب و بعضا مشهود و علنی کارکنان شهرداری و …، کار بجایی رسیده که شورای شهر که ماهیت اصلی آن ظاهرا نظارت بر عملکرد شهرداری در جهت جلوگیری از بروز فساد و تبانی و … است خود نیز آلوده فساد در مدیریت شهری است و مصداق حکایت «هر چه بگندد نمکش می‌زنند وای از آن روز که بگندد نمک!» شده است!.
این ضرب المثل ایرانی در واقع برای چیزی به کار می‌رود که قبلا مصلح و اصلاح کننده بوده است اما اکنون خودش دچار مشکل شده است. پس به طور کلی مفهوم حکایت این است که فاجعه زمانی رخ می‌دهد که اصلاح کننده خودش تبدیل به یک شیء فاسد شود. 
به طور کلی آنچه که از برآیند شرایط حال حاضر شورا و شهرداری خرمشهر می‌توان نتیجه گرفت آن است که با توجه به تزریق میلیاردها اعتبارات از محل‌های مختلف و همچنین شرایط بغرنج امکانات و شرایط شهر خرمشهر و انباشته شدن مطالبات به حق مردم مستحق این شهر، ادامه حیات این شورا با این وضعیت تاسف‌انگیز به هیچ عنوان به مصلحت نیست و دلسوزان و دستگاه‌های ذیربط قضایی و نظارتی بایستی برای صیانت از بیت‌المال و حقوق شهروندان عزیز خرمشهری زمینه انحلال این شورا را هر چه سریعتر فراهم کنند و در خصوص پاکسازی این نهاد مهم از لوث مفسدان اقدامات قاطع‌تر و موثرتری بردارند.انشاله 
✍️*عارف دورقی/ ایفانیوز*

شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز